Nereden nereye! Dani Alves’in yargılanması başladı

Kariyerinde 126 kez Brezilya Milli Takımı formasını giymesi dışında, Sevilla, Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain gibi takımlarda top koşturmuş olan Dani Alves, 13 ay sonra ilk kez görüntülendi.

Son olarak Meksika ekibi UNAM Pumas’ta forma giymiş olan yıldız isim, 2022 yılında Barcelona’daki bir gece kulübünün tuvaletinde, bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanmıştı. Dani Alves’in yargılanması başladı.

Alves ilk verdiği ifadesinde, kadını tanımadığını söyleyerek suçlamaları reddetmişti. Bir sonraki ifadesinde ise, mağdurla rızası dahilinde cinsel ilişkiye girdiğini söylerek, evliliğine zarar gelmemesi için yalan söylediğini belirtmişti.

Davanın soruşturmasını yürüten İspanyol savcı, Dani Alves için dokuz yıl hapis cezasınınn yanı sırada mağdur kadına 150 bin Euro tazminat ödemesini istedi.
Üç gün sürmesi beklenen soruşturmada toplam 30 kişinin ifadesine başvurulması bekleniyor. Dani Alves’in cinsel saldırıda bulunduğu kadın ise, bir paravanın arkasında sesi değiştirilerek ifade verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x