Yıllar Öncesine Işınlanıyoruz: İrem Derici, Balıkesir’in Çılgın Eşeklerine Karşı!

İrem Dericisi son yıllarda oldukça popüler bir isim haline geldi. Peki İrem Derici’nin meşhur olduğu ilk yılları hatırlıyor musunuz? Hani ‘Kalbimin Tek Sahibine’ ve ‘Balıkesir’ın çılgın eşekleri’ videosunun rekabetini?

Gelin sizi 2014 yılına ışınlayalım!

İrem Derici gerek şarkılarıyla gerek yaptığı açıklamalarla magazin gündeminden düşmeyen bir isim.

Özel hayatını sıklıkla konuştuğumuz İrem Derici’nin en dikkat çekici yönü ise elbette dobralığı. Artık bunu söylememize gerek yok diye düşünüyoruz!

2023 yılının yaz aylarında çıkardığı “Bir Yaz Gülü” şarkısıyla da müzik listelerini alt üst etti kendisi.

Verdiği konserlerle halkımızı coşturan, şarkıları arabalarda, evlerde, düğünlerde bangır bangır çalınan İrem Derici, elbette yıllar içerisinde bugünkü ününe kavuştu.

Peki İrem Derici’nin meşhur olduğu ilk yılları hatırlıyor musunuz?

‘Kalbimin Tek Sahibine’ şarkısını o zamanlarda dinleyip unutabilen var mıdır ki? 

2014 yılında bu şarkıyla çıkış yapan İrem Derici, kısa sürede büyük ses getirmiş, YouTube’da izlenme rekorları kırmaya başlamıştı. Sonuçta bütün düğünlerde çalınmak bunu gerektirir, değil mi?

Gelin görün ki İrem Derici’nin çıkış yaptığı zamanlarda YouTube’da tek bir rakibi vardı: Balıkesir’in Çılgın Eşekleri

YouTube’daki bu başlığı hatırlayanlar olayı anladı çoktan!

Olayı bilmeyenler için ise kısaca anlatalım: İrem Derici’nin Kalbimin Tek Sahibine klibi, YouTube’da 60 milyonu aşkın izlenmişti. Bu sayıyla YouTube’un en çok izlenen şarkısını çoktan geride bırakmıştı. Türkiye’nin en çok izlenen videosu ise ’72 milyon’ ile Balıkesir’in Çılgın Eşekleri videosuydu.

Video ise iki eşeğin tenasülünü içeriyordu.

İrem Derici, Beyaz Show’a katıldığında ise Kalbimin Tek Sahibine şarkısını seslendirdi. Kısa süre sonra da Balıkesir’in Çılgın Eşekleri videosu kaldırıldı!

Derici, Beyaz Show’da öncelikle klibinin izlenme sayısını belirtmiş, daha sonra da tek rakibinin 72 milyon izlenen Balıkesir’in Çılgın Eşekleri’nin olduğu söylemişti. 

Programdan yaklaşık iki saat sonra ise söz konusu video, YouTube’dan kaldırılmıştı.

Bu olaydan yaklaşık 9 yıl sonra, İrem Derici eşekler yüzünden Balıkesir’de nasıl boykot edildiğini anlattı!

Eser Yenenler’in ‘Linç@’ adlı programının konuğu olan İrem Derici, yıllar sonra başından geçen bu olayı şu sözlerle anlattı;

‘Türkiye’nin en çok izlenen videosu ise 72 milyon ile Balıkesir’in Çılgın Eşekleri adlı videosuydu. O videoyu da bilmeyenler için anlatayım. İki eşeğin tenasülünü içeriyordu. Beyaz Show’da canlı yayında bunu söyleme gafletinde bulundum ve ‘Tek rakibim Balıkesir’in Çılgın Eşekleri’ dedim. Beyaz da ‘O ne?’ dedi. ‘Söyleyemem izlesinler’ dedim. Bunu dememden 2 saat sonra Balıkesir’in Çılgın Eşekleri videosu YouTube’dan kaldırıldı.’

“Bu olay Balıkesir’de boykot edildi. Yıllarca ben sınırı geçerken korktum!”

‘Allah belanı versin İrem Derici’, ‘Gururumuz Balıkesir’in Çılgın Eşekleri’ni sildirdin’, ‘Senin yatacak yerin yok’ gibi yorumlar aldığını belirten Derici, Balıkesir’den ilk kez 3 yıl önce konser aldığını söyledi. 

İrem Derici, ‘Yıllarca ben sınırı geçerken korktum. Ben sildirmedim videoyu. O videonun izlenmesini geçmek için benim sildirdiğimi zannediyorlar. Neden sileyim? İzlenmesini geçecektim zaten. Şarkım şimdi 300 milyon oldu. İçim eşeklere kan ağladı haftalarca. Son olarak Balıkesir beni affetti. Böyle bir anımızdı’ diyerek bizi yıllar öncesine ışınlamayı başardı! ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x