Ünlü oyuncu Fırat Tanış artık yaklaşamayacak. Piyanist sevgilisi uzaklaştırma kararı aldırdı

Bülent Cankurt’un haberinde yer alan bilgilere göre, ünlü piyanist İklim Tamkan, geçtiğimiz aylarda ilişkisini sonlandırdığı oyuncu Fırat Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldığını duyurdu.

Tamkan, Tanış’ın kendisine psikolojik şiddet, tehdit, ısrarlı takip yapıldığını belirtti.

Sosyal medya hesabından bir açıklamalarda bulunan Tamkan, “İnandığım değerler, öz saygım ve öngörülerim bu kişinin bir şiddet faili olduğu bilgisini hemcinslerimle ve kamuoyu ile paylaşma zorunluluğunu doğurmuş oldu. Bu şiddet zincirini kırmayı bir sorumluluk olarak görürken, bu zincirin sessiz bir halkası olmayı ise reddediyorum. Uzaklaştırma kararının, gördüğüm şiddet sonrasında bozulan ruh ve beden sağlığıma tekrar kavuşma sürecinde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“HAMİLE OLDUĞUM İÇİN KÖTÜ DAVRANMAYA BAŞLADI”

Çift arasındaki ilişkinin bitmesine Tanış‘ın Tamkan‘a uyguladığı psikolojik şiddetin neden olduğu belirtilirken iddialara göre, yaklaşık 4-5 ay önce Tamkan, Tanış’ta hamile olduğunu söyledi. Hamilelik açıklamasından sonra Tanış, Tamkan’a kötü davranmaya, psikolojik şiddet uygulamaya başladı. Tamkan duruma dayanamayarak iddiaya göre bebeğini aldırdı ve ilişkiyi bitirdi.

TAMKAN’IN AÇIKLAMASI ŞU ŞÖYLE:

“Eylül ayı sonunda beraberliğimi sonlandırdığım Nuri Fırat TANIŞ’ın ayrılık sonrasında beni, ailemi ve yakınlarımı içine çektiği süregelen ağır psikolojik şiddet, tehdit, ısrarlı takip sarmalına karşı uzaklaştırma kararı almış bulunuyorum.

Yaşadığım bu tecrübe benim için “yanlış bir seçimdi” deyip geçemeyeceğim kadar yıpratıcı ve ürkütücü, sürreal bir hikayeye dönüşmüştür.

“ŞİDDET SARMALI DERİN YARALAR AÇTI”

Maruz kaldığım şiddet sarmalı bana, aileme ve yakın çevreme şu ana dek hiç karşılaşmadığımız, tanık olmadığımız tarifi ve tahmini mümkün olmayan hisler yaşatmış ve bizde derin yaralar açmıştır.

Daima her türlü canlıya sevgi ve saygıyla yaklaşmayı ilke edinmiş biri olarak böylesi bir durumda toplumsal, ahlaki ve vicdani sorumluluk taşıdığımın farkındayım.

İnandığım değerler, öz saygım ve öngörülerim bu kişinin bir şiddet faili olduğu bilgisini hemcinslerimle ve kamuoyu ile paylaşma zorunluluğunu doğurdu.

Bu şiddet zincirini kırmayı bir sorumluluk olarak görüyorum ve bu zincirin sessiz bir halkası olmayı reddediyorum.

“BOYUN EĞMEYİ REDDEDİYORUM”

Uzaklaştırma kararının, gördüğüm şiddet sonrasında bozulan ruh ve beden sağlığıma tekrar kavuşma sürecinde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum.

Şahsın beni maruz bırakmış olduğu eylemler kişilik haklarıma açıkça bir saldırıdır ve Türk Ceza Kanunu kapsamında birden fazla suçun konusunu oluşturabilecek niteliktedir.

İçinde yaşadığımız toplumun her hücresine nüfuz etmiş erkek egemen zihniyetin davranış kalıplarına ve yargılarına boyun eğmeyi reddediyorum.

“HİÇ KORKMUYORUM”

Yaşadığım bu korkunç sürecin bende yaratmış olduğu tahribatı tümüyle onarabilecek hiçbir merci olduğunu düşünmüyorum.

Özetle, bu eylem epeydir gölgede kalmış bir gerçeğin gün yüzüne çıkarılmasından ibarettir.

Maruz kaldığım psikolojik şiddet, tehdit ve ısrarlı takip sarmalı fail tarafından sonlandırılmadığı takdirde eken biçecektir, eden bulacaktır.

Çünkü hiç korkmuyorum.

Kamuoyuna saygıyla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x