Üç Usta Analistten Bitcoin Tahmini: Bu Seviyelere Gidiyor!

Kripto para piyasası bir yükseliş hamlesinden sonra geri çekildi. Bu süreçte Bitcoin’in fiyat hareketleri dikkat çekiyor. Spot Bitcoin ETF onayının ardından başlayan satışlar azalsa da devam ediyor. Bununla birlikte analistlerin Bitcoin tahmini pozitif. Dahası Bitcoin’in 15 bin dolara düşeceğini söyleyen Crypto Capo da yüksekleri işaret ediyor.

Bitcoin Birikim Trend Skoru 3 yılın zirvesinde

Kripto para dünyası için çok önemli bir gelişme olarak, Bitcoin (BTC) yaklaşık üç yıldır en önemli birikim serilerinden birini yaşıyor. Böylece Bitcoin, Birikim Trend Skoru’nda son üç yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Saygın kripto analisti Ali Martinez bu eğilime dikkat çekti. Bu doğrultuda daha büyük kuruluşların kripto para piyasasına olan güveninin arttığının altını çizdi. Martinez, şu değerlendirmesini paylaştı:

Bitcoin neredeyse 3 yıldır en önemli birikim serilerinden birine tanıklık ediyor. Özellikle, Birikim Eğilim Puanı son 4 aydır 1’e yakın seyrederek daha büyük kuruluşların BTC biriktirdiğine işaret ediyor. Bu eğilim, piyasaya duyulan güçlü güveni gösteriyor!

Kaynak: Ali Martinez

Bu arada, Bitcoin balinaları son zamanlarda varlıklarını önemli ölçüde artırıyor. Şu anda yaklaşık 67 yeni kuruluş 1.000 BTC ya da daha fazla varlığa sahip. Bu da sadece iki hafta içinde varlıklarda %4,50’lik önemli bir artışa işaret ediyor. Kurumsal oyuncuların birikimindeki bu artış, Bitcoin’in kalıcı potansiyeline ilişkin artan iyimserliğin altını çiziyor. Bitcoin’e yönelik kurumsal ilgi arttıkça gözlemciler bu gelişmeleri yakından takip ediyor.

Michaël van de Poppe’den Bitcoin tahmini

Analist, madencilerin ödüllerinin yarıya indirileceği Nisan ayındaki halving olayından önce Bitcoin’in (BTC) daha yüksek bir seviyeyi yeniden test edeceğini tahmin ediyor. Aynı dönemde, altcoin’lerin lider kriptodan daha iyi performans göstereceğini öngörüyor. Analist, tahminine ilişkin şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin likiditeyi yüksek seviyenin üzerine çıkardı ve muhtemelen konsolide olacak. Genel olarak, halving öncesi 48.000-50.000 dolarlık yeni bir test muhtemel görünüyor. Altcoin’ler bu süre zarfında büyük ölçüde daha iyi performans gösterecek.

Analist ayrıca, Bitcoin için daha uzun vadeli bir görünüm ortaya koyuyor. BTC’nin 2024 işlem aralığından çıktıktan sonra 2025’te tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağını öngörüyor. Bu bağlamda Michaël van de Poppe, “Bu senaryo Bitcoin için hala geçerli.” diyor. Grafiğine göre analist, Bitcoin’in önümüzdeki yılın ilk yarısında 68.000 dolara ulaşmasını bekliyor. Ayrıca Bitcoin’in halving öncesinde 50.000 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyor. Ancak, bunun ardından yukarı doğru ivmeyi sürdürmeden önce 39.129 dolara düşeceğini öne sürüyor.

Müzmin ayı analist de Bitcoin için 50 bin dolar bekliyor

Lider kripto ile ilgili bir başka yükseliş tahmini ise müzmin ayı analist Crypto Capo’dan geldi. Capo’nun Bitcoin tahmini de yükseliş hedefi açısından Michaël van de Poppe’un tahminiyle paralel. Analist, önümüzdeki günlerde Bitcoin’in 50 bin dolar seviyelerine kadar yükselmesini bekliyor. Ayrıca, yine Van de Poppe’a paralel, bu yükselişle birlikte altcoin’lerdeki coşkunun da artacağını tahmin ediyor. Bu bağlamda Capo, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin son günlerde yukarı yönlü güçlü bir tepki vermeyi başardı. Şu anda BTC 44 bin dolar ile 45 bin dolar direnç seviyelerinden bir miktar geri çekildi. Bence bu, büyük yükseliş dalga hareketinin beşinci dalgasının birinci alt dalgasıydı. Bu nedenle Bitcoin önümüzdeki birkaç gün içinde rahatlıkla 50 bin dolara ulaşabilir.

Kaynak: Crypto Capo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x