MANTA Coin ve Bu 7 Kripto Para İçin Sıcak Gelişmeler Var!

Manta Network‘ün (MANTA Coin) katman-2 Blockchain’i Manta Pacific, TVL’ye göre üçüncü sıraya yükseldi. LayerZero, main-net üzerinde ikinci sürümünü (V2) başlattı. ether Treasury, 1 milyar USDT daha bastı. TD Cowen yatırım bankası, spot Ethereum ETF’nin onayına ilişkin beklentisini açıkladı. Ve daha fazlası!

ETH, BTC, USDT, MANTA Coin ve bu 4 kripto projesinden haberler var

Manta Pacific’in (MANTA Coin) TVL’si çoklu geliştirme stratejileriyle yükseliyor

L2 Beat’in verilerine göre, Manta Network’ün (MANTA Coin) katman-2 Blockchain Manta Pacific, TVL’ye göre en büyük katman-2 projeleri listesinde Arbitrum One ve OP Mainnet’in ardından üçüncü sıraya yükseldi. Böylece, Manta Pacific’in TVL’si istikrarlı bir şekilde büyüyerek 1,76 milyar dolarlık bir zirveye ulaştı. Ayrıca, kripto piyasasında en yüksek TVL’ye sahip katman-2 Blockchain’ler arasında rakibi Base’in 712 milyon dolarını katladı. Manta Coin, Substrate altyapısına dayalı bir katman-1. Ayrıca, Polkadot ekosistemine ait bir proje. Seri A turunda 25 milyon dolar topladıktan sonra proje, Eylül 2023’te odağını katman-2 Manta Pacific’i geliştirmeye kaydırdı.

Omnichain protokolü LayerZero V2’yi piyasaya sürüyor

LayerZero, birden fazla Blockchain’i birbirine bağlıyor. Böylece, cross-chain işbirliğini mümkün hale getiriyor. Protokol şimdi main-net üzerinde ikinci sürümünü (V2) başlattı. Yeni sürüm, LayerZero ekosisteminin güvenliğini, esnekliğini ve kullanıcı deneyimini geliştiren birçok yeni özellik ve iyileştirme getiriyor.

API3, ZK-Rollup platformu olan OEV Network’ün lansmanını duyurdu

Merkezi olmayan Web3 oracle API3, on-chain API3 veri kaynaklarını kullanan dApp’ler tarafından üretilen OEV’yi yakalayan ZK-Rollup platformu OEV Network’ün lansmanını duyurdu. OEV Network, özel bir emir akışı açık artırma platformu. Platform, belirli veri kaynağı güncellemelerini gerçekleştirme hakkını en yüksek teklifi verene satıyor. Kazanan teklif sahibi, veri kaynağı güncellemesini gerçekleştirirken bir ücret ödüyor. Bu da dApp’in kendi yerel Blockchain’inde anında gelir elde etmesini sağlıyor.

Infrared, 2,5 milyon dolarlık tohum finansman turunu tamamladı

Infrared Finance, 2,5 milyon dolarlık tohum finansman turunu tamamladığını duyurdu. Fona Berachain ekosisteminde bir likidite kanıtı altyapısı olan Synergis liderlik etti. Ayrıca finansmana NGC Ventures, Tribe Capital, CitizenX, Shima Capital, Dao5, Signum Capital, Ouroboros Capital, Decima, Oak Grove Ventures, DoraHacks, Tenzor Capital, Alex Shin, Albert Chon, Charles Lu, Mr. Block, Chris Spadafora ve DCFGod katıldı. Infrared, Proof-of-Liquidity (PoL) çerçevesi altında Berachain ekosisteminin likidite staking’i desteklemeyi amaçlıyor. Bu fonları, doğrulayıcı ağı, PoL sigorta havuzu ve yerel likidite stake token’ı (LST) iBGT dahil olmak üzere altyapı gelişimini ilerletmek için kullanacak.

Tether Treasury, 2023 Ekim’den bu yana toplam 13 milyar USDT bastı

Lookonchain’in 29 Ocak’ta yaptığı izlemeye göre, Tether Treasury bir saat önce bir kez daha 1 milyar USDT bastı. Tether Treasury, 20 Ekim 2023’ten bu yana Ethereum ve Tron’da toplam 13 milyar USDT bastı.

Kripto girişimi Mesh, PayPal’dan 6,5 milyon dolar yatırım aldı

Fortune dergisine göre, kripto transferleri ve ödeme hizmetleri konusunda uzmanlaşmış bir startup şirketi olan Mesh, PayPal Ventures’tan 1,5 milyon dolarlık nakit yatırıma ek olarak PayPal’dan PYUSD stablecoin’e 5 milyon dolarlık yatırım aldı. Daha önce Mesh (eski adıyla Front Finance), baş yatırımcı Money Forward ve Galaxy, Samsung Next, Streamlined Ventures, SNR.VC, Hike VC, Heitner Group, Valon Capital, Florida Funders, Altair Capital, Network VC ve birkaç melek yatırımcının katılımıyla 22 milyon dolarlık A Serisi finansman turunu tamamlamıştı.

Yatırım bankası TD Cowen bu tarihe kadar spot Ethereum ETF beklemiyor

TD Cowen yatırım bankası, SEC’in 2024’te spot ticaret için bir Ethereum ETF’sini onaylamasını beklemiyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BlackRock ve Fidelity gibi şirketler, spot Ethereum ETF başvurusu yaptı. Geçtiğimiz hafta ABD SEC, Grayscale Investments’ın spot Ethereum ETF’sine ilişkin kararını bir kez daha erteledi. Ayrıca SEC, bu ayın başlarında yapılan diğer başvurular da erteledi. TD Cowen, SEC’in 2025 sonu ya da 2026 başına kadar spot Ethereum ETF’yi onaylamasını bekliyor.

Grayscale, Bitcoin satışına devam ediyor

Analitik platformu Lookonchain’in bildirdiğine göre Grayscale Bitcoin satışına aynı hızla devam ediyor. Grayscale, kısa süre önce CoinbasePrime’a 6.534 BTC daha transfer etti. Bu bağlamda Lookonchain, şu verileri paylaştı:

Grayscale 25 dakika önce Coinbase Prime’a 6.534 BTC (274,95 milyon dolar) yatırdı. Grayscale, ETF’nin kabul edilmesinden bu yana CoinbasePrime’a 119.663 BTC (4,91 milyar dolar) yatırdı. Ve Grayscale şu anda 495.290 BTC (20,76 milyar dolar) tutuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x