İşte Borussia Dortmund’un, Nuri Şahin için ödediği bonservis bedeli!

Ani bir kararla Antalyaspor’dan ayrılan ve Alman devi Borussia Dortmund ile anlaşma sağlayan Nuri Şahin, ortaya koyduğu performansın yanı sıra hem Süper Lig hem de kulüp tarihine geçmeyi başardı. 2021-2022 sezonunda futbolculuğu bırakarak teknik patron olan Şahin, Antalyaspor’a bonservis getirisi sağlayarak ayrılacak ve tarihe geçecek.

500 bin Euro geliyor

İlk teknik adamlık kariyerini Antalyaspor’da yaşayan Şahin, Akdeniz ekibine bonservis getirisi sağlayacak. Sözleşmesinde bulunan 500 bin Euro’luk serbest kalma maddesini kullanacak Borussia Dortmund, bu bedeli Antalyaspor’a ödeyecek. Transferin resmiyet kazanmasının ardından Nuri Şahin, Antalyaspor tarihinde ilk kez bonservis bedeli getiren teknik adam olacak. Süper Lig’de ise ikinci isim olarak öne çıkacak. 

İlk bonservis Skibbe ile geldi

Süper Lig tarihinde bonservis geliri sağlayan ilk teknik adam ise Michael Skibbe oldu. O dönem Süper Lig’de yer alan Eskişehirspor’da başarılı bir performans sergileyen Alman teknik adam, Hertha Berlin tarafından transfer edildi. Deneyimli teknik adam için o dönemde 250 bin Euro ödendi.

“Hem kulübüme bir bonservis getirerek hem de hayalimi gerçekleştirerek ayrılacağım için gönlüm ferah”

Nuri Şahin, sezon ortasında takımdan ayrılmasının doğru olup olmadığı yönündeki soru üzerine, ideal bir zamanda ayrılmadığını belirtti.

Futbolun dinamikleri ve zamanlamasının çok farklı olduğunu dile getiren Şahin, “Planlamalarımızı yaparken tamamen buraya odaklı planlar yapmıştık her zaman. Geçtiğimiz aylarda çok farklı yerlerden çok ciddi teklifler geldi. Hiçbirini kabul etmedim. Antalyaspor’dan ayrılmayı, inanın sadece bir kulüp için düşünürdüm; o da Borussia Dortmund. Bu teklifin bu zamanda gelmesi benim suçum değil. Oyuncularımın, kulübümün başarısı. Sadece ve sadece Borussia Dortmund’da olduğu için çok düşündüm. Dortmund olmasına rağmen çok düşündüm. Ama hem kulübüme bir bonservis getirerek hem de hayalimi gerçekleştirerek ayrılacağım için gönlüm ferah. Dediğim gibi zamanlama ideal değil, bunu inkar edemem.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x