Huawei’nin yeni SUV modeli Aito M9, teknolojiyle dolu

Huawei destekli elektrikli araç markası Aito, Çin pazarı için M9 SUV modelini tanıttı. Aito M9, yolcular için koltuklar yerine çok sayıda ekran ve projektörlerle dolu bir koleksiyona sahip. Aito, Huawei ve Seres arasında bir ortak girişim.

Aito M9, Aito’nun amiral gemisi bir modeli olup, 6 kişilik bir SUV. Elektrikli versiyonu, en son Huawei teknolojileri, birçok ekran ve araç içinde ve dışında sinema deneyimi sunabilen iki projektör ile donatılmış. Bu lansman, şirketin M7 SUV modelini piyasaya sürmesinden sadece birkaç ay sonra gerçekleşti.

Aito M9, modern bir tasarıma sahip ve şık bir görünüme yansıtıyor, ancak gövde oldukça genel bir izlenim bırakıyor. SUV, Huawei Luxeed S7 sedanıyla benzer yüksek teknolojili farlara sahip. Uyarlanabilir matris LED teknolojisi, yayaları ve araçları tespit etmeye yardımcı oluyor. Entegre projektör, 100 inç’e kadar görüntüler yansıtabiliyor.

Huawei’nin yeni SUV modeli Aito M9, teknolojiyle dolu

Sadece bir açık hava sineması veya karaoke sistemi olarak işlev görmekle kalmayıp, M9, bir lazer projektör ve kabinde geri çekilebilir 32 inçlik bir panel içeriyor. Bu, yolcuların koltuklarından rahatlıkla filmler, oyunlar ve diğer içerikleri izlemelerine olanak tanıyor.

Aito M9’un gösterge paneli, bir Mercedes’in hiperscreen’ine oldukça benziyor. 12.3 inçlik dijital gösterge paneli, 15.6 inçlik merkezi bilgi-eğlence ekranı ve 16 inçlik ön yolcu ekranı bulunuyor. Ayrıca, arka yolcular için dört tablet ve 75 inçlik bir baş üstü ekran mevcut. Sistem, Huawei’nin kendi HarmonyOS 4’ünü çalıştırıyor, 25 hoparlörlü 2,080W ses sistemi premium ses çıkışı sağlıyor. Aktif gürültü azaltma teknolojisi de benzersiz bir ses deneyimi sunmak için karışımda yer alıyor.

Aito M9 SUV’un düzeni, yolcuların ihtiyaçlarına göre ayarlanabiliyor. SUV’nin resmi galerisi, tüm koltukların elektrikle kontrol edildiği çift yatak konfigürasyonunu gösteriyor. Aito M9’da Huawei ADS 2.0 sistemiyle birleştirilen gelişmiş güvenlik için 27 sensör bulunuyor. Aito, M9 için tamamen elektrikli bir seçenek (BEV) ve bir menzil uzatıcı (EREV) olmak üzere iki güç aktarım sistemi duyurdu.

BEV seçeneği, 390kW toplam güç üreten çift elektrik motoruna sahip, 97.7kWh CATL batarya paketi 630km CLTC menzili sunuyor. EREV’de turbo şarjlı 1.5 litrelik motor ve 365kW toplam güç üreten çift elektrik motorları bulunuyor. EREV, 42kWh/ 52kWh CATL batarya ile tam depo ve tam şarjlı batarya ile 1,402km’ye kadar birleşik menzil sunuyor.

Aito M9, Çin’de 469,800 yuan ($65,725) ile 569,800 yuan ($79,715) arasında fiyatlandırılıyor. M9’un en erken teslimatları 2024’ün başlarında gerçekleşecek ve Aito henüz modeller için küresel kullanılabilirlik planları sunmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x