DEM Parti’ye ‘tecrit’ suflesi Demirtaş’ın dağdaki abisinden!

  • Haber7 / ÖZEL

Eski adı HEDEP olan DEM Parti geçtiğimiz ay, Adalet Bakanlığı’nın 2024 yılı bütçesinin planladığı Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında, terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecride tepki göstererek toplantıyı sabote etti. ‘Barış için tecrit son bulsun’ yazılı dövizlerle tecridi protesto eden DEM Parti’li grubun ‘tecrit’ talimatını Selahattin Demirtaş’ın ağabeyi PKK elebaşılarından Nurettin Demirtaş’tan aldığı ortaya çıktı. TALİMAT DEMİRTAŞ’IN TERÖRİST ABİSİNDEN! 

Selahattin Demirtaş’ın ağabeyi PKK sözde Eğitim Komitesi Üyesi Nurettin Demirtaş’ın 19 Kasım’da PKK’ya müzahir Medya Haber’de yaptığı açıklamalarda Öcalan’a İmralı’da işkence ve tecrit uygulandığını ve buna direnmeleri gerektiğini söyledi.Terörist elebaşlarından biri olan Nurettin Demirtaş’ın tecritin kaldırılmasına ilişkin açıklamasından sonra DEM Parti’sinin mecliste hemen ardından ‘tecrit’ protestoları DEM Parti’nin talimatı nereden aldığını gözler önüne serdi.  

Terörist elebaşlarından biri olan Nurettin Demirtaş’ın tecritin kaldırılmasına ilişkin yaptığı açıklamalardan sonra PKK’nın siyasi uzantısı olan DEM Partisi çatısında ‘Tecridi Kaldırmak İçin Kart Gönder’ paylaşımlarıyla çağrıda bulundular.

DEM Partisi’nin tecrit uygulamasına ilişkin son günlerde sıklıkla yaptığı açıklamalar, DEM Partisi’nin talimatı ‘nereden ve kimden’ aldığı yönündeki sorulara cevap olmuş oldu.  

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x